Umów się na wizytę REJESTRACJA

Komu w szczególności zaleca się pedicure leczniczy?

Na czym polega pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy, nazywany też podstawowym zabiegiem podologicznym, jest zabiegiem na stopy, który nie tylko pielęgnuje, ale także poprawia ich kondycję i wygląd. Można go przeprowadzać leczniczo oraz profilaktycznie w celu zapobiegania dolegliwościom stóp. Dodatkowo w czasie podstawowego zabiegu podologicznego, podolog może usunąć odciski, modzele, założyć klamrę na paznokieć lub oczyścić płytkę paznokciową, jako wstęp do leczenia grzybicy.  

Pedicure leczniczy krok po kroku

Na samym początku przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem i zakładana jest karta pacjenta, na którą zapisywane są wnioski z oględzin stóp.W następnej kolejności ocenie podlegają paznokcie oraz naskórek. Należy wykluczyć wszelkie zmiany chorobowe, takie jak grzybica, alergia czy infekcja. 

Pedicure leczniczy zaczyna się od dezynfekcji stóp, skrócenia płytek paznokciowych i ich opracowania. Następnie podolog zmiękcza, odpowiednim preparatem, miejsca nadmiernie zrogowaciałe i usuwa hiperkeratozę. Na koniec wygładzenie naskórka jednorazową kapką, powtórna dezynfekcja oraz nałożenie odpowiedniego preparat pielęgnującego.  

Komu jest polecany pedicure podologiczny?

Na pedicure medyczny powinien umówić się każdy, kto zmaga się ze zmianami w obrębie stóp, lub chce zadbać o zdrowie stóp w profesjonalnym gabinecie podologicznym.  Problemy mogą mieć zarówno podłoże chorobowe, jak i sprzyjać rozwijaniu się różnych schorzeń. Główne zalecenia do wykonania pedicure podologicznego to:

Zabieg pedicure podologicznego można wykonywać w ramach profilaktyki w celu utrzymania stóp w dobrej kondycji. Polecany jest on głównie osobom szczególnie narażonym na problemy ze stopami z powodu wykonywanego zawodu czy też aktywności fizycznej. Pedicure leczniczy szczególnie zalecany jest też osobom z nadwagą, u których nadmierna masa ciała powoduje silny nacisk na stopy, prowadząc do nadmiernego ich rogowacenia. W takiej sytuacji narażone są one również na urazy oraz deformacje. 

Z tego rodzaju zabiegu powinny także korzystać osoby chore na cukrzycę, u których pojawia się ryzyko ubocznego skutku tej podstępnej choroby, czyli stopa cukrzycowa. Zaniedbanie stóp przy tym schorzeniu może doprowadzić do bolesnych urazów, a w konsekwencji spowodować nawet amputację

Na stopy szczególną uwagę muszą też zwrócić kobiety w ciąży. W tym okresie bowiem następuje u nich nagły przyrost wagi ciała, przy jednoczesnym powiększeniu się stopy. W takim przypadku łatwo o uszkodzenia, otarcia oraz różnorakie poważniejsze zmiany na stopach.

Na zabieg pedicure powinny się też zgłaszać osoby zaniepokojone takimi problemami, jak: obrzęki wokół paznokcia, wrastanie płytki, niegojące się, sączące otarcia lub ranki, odciski, bolesne albo pękające pięty, zmiany w kolorze bądź strukturze płytki paznokciowej.

Medyczny pedicure stóp jest odpowiedni dla każdego, kto chce cieszyć się zdrowymi stopami, ale osobami, którym jest on szczególnie polecany, są:

Cena pedicure leczniczego

Podstawowy zabieg podologiczny, czyli pedicure leczniczy, kosztuje około 130 zł. Jego cena może wzrosnąć, kiedy okaże się że niezbędne są dodatkowe zabiegi. 

Oceń post

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marketing medyczny: Simpliteca.com. | Copyright © AnMedica. Przy współpracy z Rise360.Informacje RODO
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.