Umów się na wizytę REJESTRACJA

Plastyka wałów okołopaznokciowych

Masz problem z wrastającym paznokciem? Dotychczasowe metody terapii nie przyniosły skutecznego rozwiązania? Dobrze trafiłeś. Jesteśmy wyspecjalizowaną placówką, przeprowadzającą zabiegi z zakresu podochirurgii, w szczególności plastyki wałów okołopaznokciowych. Dowiedz się więcej o tym zabiegu i umów się na konsultację lub skontaktuj się z nami pod adresem: kontakt@anmedica.com

Naszych pacjentów przyjmujemy w nowoczesnym Wielkopolskim Centrum Zdrowej Stopy na Starym Grunwaldzie, przy ulicy Grunwaldzkiej 121 w Poznaniu.

Przewaga plastyki wałów okołopaznokciowych nad resekcją klinową paznokcia.

Resekcja klinowa jest powszechnym zabiegiem chirurgicznym, stosowanym w leczeniu wrastających paznokci. Zabieg polega na usunięciu bocznych części paznokci (wrastających elementów), na całej długości płytki aż do macierzy. Po wygojeniu, pacjent, przez jakiś czas, odczuwa znaczną poprawę.

Opinia klienta:

Anna R.:Trafiłam do Anmedica na zabieg usunięcia osteofitu i plastykę opuszka. Obsługa w klinice jest na najwyższym poziomie. Empatia, uśmiech, dobre słowo oraz wsparcie dla pacjenta nieocenione. Otrzymałam odpowiedź na każde zadane pytanie, po zabiegu w dalszym ciągu odbywał się kontakt mailowy. Przyjechałam do Poznania z Sopotu dlatego w ramach kontroli wysyłałam zdjęcie i otrzymywałam dalsze wskazówki. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak ogromnym zaangażowaniem oraz wsparciem. Jestem pod ogromnym wrażeniem z jaką pasją i pełnym profesjonalizmem zespół opiekuje się swoimi pacjentami. Zabieg przebiegł pomyślnie, wszystko ładnie się zagoiło teraz czekam, aż paznokieć odrośnie 🙂 Z całego serca polecam każdemu kto ma problem, żeby zgłosić się do pani Ani. Opłaca się przyjechać z każdego końca Polski. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc, jesteście niesamowici <3 chylę czoła !

W przypadku resekcji, chirurg nie jest w stanie przewidzieć końcowego efektu leczenia. Paznokcie, najczęściej, odrastają zdeformowane, węższe, nierówne z bocznymi kikutami, a w najgorszym przypadku dochodzi do trwałego zablokowania prawidłowego wzrostu.

Czym różnią się te zabiegi?

Przede wszystkim, plastyka wałów ogranicza się do przyczyny wrastania paznokci, czyli tkanki okalającej paznokcie, bez naruszania szerokości paznokci i ingerencji w macierz.  Dzięki dopracowanej procedurze plastyki wałów, efekt końcowy jest do przewidzenia, a estetyka zachowana. Zabieg, w przeciwieństwie do resekcji klinowej, jest zabiegiem jednorazowym, o wysokiej skuteczności i brakiem nawrotów.  Skuteczne usunięcie przyczyny wrastania = trwały efekt terapeutyczny. 

Plastyka wałów paznokciowych jest bezpiecznym, skutecznym, dbającym o estetykę sposobem leczenia wrastających paznokci oraz najlepszą alternatywą dla starszych metod chirurgicznych.

Na czym polega plastyka wałów okołopaznokciowych?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, polega na zaplanowanym usunięciu tkanki otaczającej paznokcie – bocznych wałów, a następnie założeniu szwów. Po zabiegu zostaje założony opatrunek a pacjent otrzymuje instrukcje dotyczące dbania o miejsce pozabiegowe. Usunięcie szwów ma miejsce 10-14 dni od zabiegu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Plastyka wałów okołopaznokciowych pozwala na skuteczne pozbycie się przyczyny wrastania paznokci. Wskazania do zabiegu:

 • nawrotowe wrastanie płytki paznokciowej i stany zapalne
 • brak trwałych efektów terapeutycznych po zastosowaniu innych metod
 • pozapalne zbliznowacenia w tkance otaczającej paznokcie
 • dziedziczny przerost wałów okołopaznokciowych
 • powikłania po zabiegach chirurgicznych np resekcji klinowej
  dyskomfort, ból

Skuteczne leczenie skomplikowanych przypadków

Zespół Anmedica to lekarze, pielęgniarki i podolodzy z długoletnim doświadczeniem, zapewniający profesjonalne i indywidualne podejście do każdego przypadku. 

Podochirurgia to nasza pasja i motor do ciągłego rozwoju, dzięki czemu jesteśmy w stanie pomóc pacjentom w najtrudniejszych, nietypowych przypadkach.

Aby skonsultować swój przypadek można skorzystać z  kontaktu mailowego: kontakt@anmedica.com

lub umówić się na wizytę pod numerem telefonu 691 104 404

Zapraszamy

Zespół Anmedica

Plastyka wałów okołopaznokciowych – kompendium wiedzy

Czas trwania zabieguCena zabieguPrzygotowanie do zabieguZalecenia po zabieguPrzeciwwskazania
30-45 minut1700 zł – 1 palecpacjent otrzymuje wszystkie zalecenia przed i po zabiegowe oraz spis potrzebnych opatrunków – kilka dni przed ustalonym terminem zabiegu
 • zmiana opatrunków wg zaleceń
 • ograniczenie chodzenia
 • kontrola i zdjęcie szwów po ok 10-14 dniach
 • stosowanie się do zaleceń pozabiegowych
 • kontrola w gabinecie podologicznym
zaburzenia ukrwienia i krzepnięcia krwi

Zobacz efekty zabiegu przed i po

Zdjęcia “po” przedstawiają palce na różnym etapie rekonwalescencji.

Dowiedz się również na czym polega plastyka opuszka i kiedy ją stosujemy.

Potrzebujesz pomocy podochirurga?

Napisz do nas
  Wyślij nam zdjęcia dolegliwości, aby specjalista mógł lepiej ocenić przypadek.  Zadzwoń

  691 104 404

  Adres gabinetu:

  ul. Grunwaldzka 121, 60-313 Poznań

  Czynne:

  Pon-Piątek: 10:00-18:00

  LINK DO GPS

  Marketing medyczny: Simpliteca.com. | Copyright © AnMedica. Przy współpracy z Rise360.Informacje RODO
  close
  Potrzebujesz więcej informacji?
  Oddzwonimy do Ciebie!

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
   Rejestracja

    * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
    Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.