Umów się na wizytę REJESTRACJA

Usuwanie modzeli

Modzele, to szare lub żółte wybrzuszenia, które są mniej wrażliwe na dotyk niż otaczająca je zaczerwieniona skóra. Tego typu odciski tworzą się głównie na dłoniach i stopach, choć mogą powstawać także na kolanach czy łokciach. Jeśli zauważyłeś takie rozległe stwardnienia na podeszwie stopy, i pomimo regularnego usuwania naskórka problem powraca, to prawdopodobnie pojawiły się u Ciebie modzele na stopach. Zarówno samą zrogowaciałą skórę, jak i przyczynę jej powstawania, jest w stanie usunąć podolog. Dlatego też skontaktuj się z nim  jak najszybciej!

Wylecz wpływające na Twój dyskomfort modzele!

Usuwanie modzeli w klinice Anmedica w Poznaniu jest szybkie i skutecznie. Postaw na doświadczenie podologa i bezpieczeństwo podczas zabiegów.

Dlaczego warto leczyć usuwać modzele w Anmedica?

Wielkopolskie Centrum Zdrowej Stopy Anmedica, od wielu lat zajmuje się wszelkimi chorobami stóp. W naszym nowoczesnym gabinecie na ulicy Grunwaldzkiej 121 w Poznaniu znajdziesz kompleksową opiekę nad swoimi stopami zlokalizowaną w jednym miejscu. Pracują u nas doświadczeni podolodzy, fizjoterapeuci i chirurdzy. Nasz zespół regularnie uczestniczy w szkoleniach, sympozjach i konferencjach. Mamy bardzo bogate doświadczenie w leczeniu schorzeń stóp. Skontaktuj się z nami jak najszybciej i zgłoś się na konsultacje do naszych lekarzy. Nie pozwól, aby modzele na stopie utrudniały Ci chodzenie! Nie czekaj aż pojawi się stan zapalny!
Zapraszamy do odwiedzin naszej placówki, by wyleczyć grzybicę paznokci i stóp w Poznaniu.

Skontaktuj się z nami!

tel. 691 104 404

Adres gabinetu:

ul. Grunwaldzka 121, 60-313 Poznań

kontakt@anmedica.com

Czynne:

pn-pt 10:00-18:00

Zapisy telefoniczne – recepcja od godziny 11:00

Lokalizacja gabinetu

Co to są modzele?

Modzele są to specyficzne obszary na stopach, w których skóra jest zrogowaciała i zżółknięta. Powstają wskutek nadmiernego tarcia lub obciążenia stopy, a najczęściej dostrzec je można w części podeszwowej stopy i w okolicach kości śródstopia. Mogą także występować na skórze rąk. Modzele na dłoni pojawiają się często u wioślarzy. Występują one  symetrycznie w okolicy kciuka lub podstawy palca piątego. Obecność modzeli na dłoniach może też być związana z pracą fizyczną lub innymi aktywnościami wykonywanymi w ramach czasu wolnego. Jeśli chcesz upewnić się, że zmiany występujące na Twojej skórze to modzele, zdjęcia ich dostępne są powszechnie w internecie.

Przyczyny powstawania modzeli

Do głównych przyczyn powstawania modzeli należą:

 • płaskostopie,
 • ostroga piętowa,
 • reumatoidalne zapalenie stawów;
 • cukrzyca,
 • otyłość,
 • niedoczynność i nadczynność tarczycy,
 • choroby układu krążenia,
 • zbyt częste ścieranie naskórka na podeszwie stopy;
 • chodzenie boso po twardej powierzchni,
 • chodzenie w butach o bardzo cienkiej podeszwie,
 • chodzenie w butach na wysokim obcasie,
 • chodzenie w za ciasnych lub za dużych butach,
 • chodzenie w butach bez skarpetek

Zapobieganie powstawaniu schorzenia

Proces usuwania modzeli może okazać się długotrwały, a jego długość uzależniona jest często od stopnia zaawansowania zmian skórnych oraz pielęgnacji, stosowanej przez pacjenta w domu. Warto także zapobiegać powstawaniu modzeli, niwelując ich przyczyny. Działania profilaktyczne powinny obejmować noszenie wygodnego i odpowiednio dobranego obuwia oraz stosowanie specjalnych wkładek do butów.

Modzele a odciski

Modzele są bardziej rozlane, natomiast odciski skupione są w jednym punkcie. Ponadto, modzele nie zawierają rdzenia, dzięki czemu nie sprawiają dolegliwości bólowych i są łatwiejsze do usunięcia.  Głównym objawem modzeli jest pieczenie stopy podczas codziennego chodzenia.

usuwanie modzeli

Jak leczyć modzele?

Zapewne wiele osób zastanawia się jak usunąć modzele na stopach lub dłoniach. Usuwanie domowe modzeli jest możliwe tylko w ich początkowej fazie. Można je wykonać stosując: maści, kremy lub serum regeneracyjne, zawierające mocznik lub kwas salicylowy oraz mocząc stopy w wodzie z mydłem. Doskonałe właściwości sprzyjające usuwaniu modzeli mają też skarpetki złuszczające, które są wypełnione substancjami usuwającymi nadmiar zrogowaciałego i martwego naskórka. W przypadku zaawansowanych zmian, konieczna jest wizyta u podologa. Usuwanie modzeli polega na wycięciu zrogowaciałej skóry, niekiedy musi ona być wycięta wraz ze skorygowaniem kości, gdyż jej nieprawidłowe ustawienie może być przyczyną powstawania modzeli.

Cena usuwania modzeli

Cena usuwania modzeli w Poznaniu wynosi od 50 do 200 zł.

Pozbądź się problemu i umów wizytę już dzisiaj!

Usuwanie modzeli – kompendium wiedzy

Czas trwania zabieguCena zabieguPrzygotowanie do zabieguZalecenia po zabieguPrzeciwwskazania
30-60 minut
 • 100 zł – strefa 1
 • 150 zł – obie stopy
Zaleca się aby pacjent:  
 • nie zmiękczał skóry (moczenie) przed zabiegiem
 • nie używał preparatów aptecznych
 • regularne usuwanie zrogowaceń w gabinecie podologicznym
 • stosowanie metod i preparatów do pielęgnacji domowej, dobranych przez podologa
 • w większości przypadków konsultacja w fizjoterapeutą w celu określenia przyczyny powstawania modzeli i dobrania wkładek ortopedycznych
brak przeciwwskazań do zabiegu

Poznaj lepiej naszego ortopedę.

Marketing medyczny: Simpliteca.com. | Copyright © AnMedica. Przy współpracy z Rise360.Informacje RODO
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.