Umów się na wizytę REJESTRACJA
Stopa cukrzycowa

Stopa cukrzycowa

Jesteś osobą chorą na cukrzycę? Cierpisz na tak zwany zespół stopy cukrzycowej? Musisz wiedzieć, że Twoje stopy wymagają specjalnej opieki. Nasi podolodzy zajmują się pielęgnacją stóp diabetyków, a także doradzają jak dbać o stopy w domu. Przeczytaj więcej na ten temat i umów się na konsultację w naszym gabinecie przy ulicy Grunwaldzkiej 121 w Poznaniu.

Masz cukrzycę? Powinieneś zadbać o stopy

Osoby, które chorują na cukrzycę, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i ochrony stóp, które podatne są na uszkodzenia i powstawanie uciążliwych dolegliwości. Warto zaznaczyć, że ten problem jest często zaniedbywany, co powoduje znaczne pogorszenie stanu stóp i rozwój dolegliwości trudnych do wyleczenia. Niezbędna jest więc systematyczna kontrola stanu stóp i potencjalnych oznak rozpoczynających się dolegliwości, jak również specjalistyczna opieka i pielęgnacja, pozwalająca zachować ich zdrowie i komfort pacjenta.

Leczenie stopy cukrzycowej

Rolą podologa w odniesieniu do problemu stopy cukrzycowej jest przede wszystkim podnoszenie świadomości pacjenta i dostarczanie mu wiedzy o sposobach skutecznej pielęgnacji i profilaktyki. Specjalista pomoże regularnie weryfikować stan stóp, zrealizuje zabiegi pielęgnacyjne oraz usunie ewentualne zrogowacenia i odciski. Dodatkowo – podolog pomoże dobrać odpowiednie wkładki do butów.

Jakie zagrożenia płyną z nieleczenia stóp przez diabetyków?

Specyfika zespołu stopy cukrzycowej generuje ryzyko poważnych uszkodzeń stóp, gdyż w przebiegu tego schorzenia zaburzone jest czucie powierzchniowe – pacjent może więc mieć trudność z zarejestrowaniem potencjalnych urazów, które w efekcie mogą stać się źródłem zakażeń i stanów zapalnych. Istotna jest także neuropatia, powodująca zmiany w napięciu mięśni, co z kolei stanowi podstawę do zniekształceń w stopach oraz ich deformacji.

Pod opieką podologa jesteś bezpieczny

Chcąc kompleksowo zadbać o stopę cukrzycową, należy podążać za wskazówkami doświadczonego i wyspecjalizowanego podologa, który pomoże zapobiegać wspomnianym schorzeniom i dobierze odpowiednie środki pielęgnacyjne dla diabetyków, jak również doradzi odpowiednią higienę oraz samokontrolę. Aspekty te pomogą utrzymać zdrowie stóp u pacjentów.

U osób chorych na cukrzycę dużo częściej pojawia się grzybica stóp i paznokcia. Dowiedz dlaczego terapia podologiczna jest lepsza od domowych sposobów.

Stopa cukrzycowa – kompendium wiedzy

Czas trwania zabieguCena zabieguWskazaniaPrzygotowanie do zabieguZalecenia po zabiegu
30-100 minut 80-180 zł
 • profilaktyka zespołu stopy cukrzycowej,
 • wrzodzenia, rany w obrębie stopy,
 • obrzęk, wysięk i ból w okolicy rany,
 • brak możliwości samodzielnego dbania o stopy.
 • wykaz zażywanych leków,
 • wynik badań z ostatnich 6 mc (jeżeli są).
Zalecenia dotyczące pielęgnacji stóp w warunkach domowych, preparatów oraz opatrunków (dotyczy ran).
Marketing medyczny: Simpliteca.com. | Copyright © AnMedica. Przy współpracy z Rise360.Informacje RODO
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.