Umów się na wizytę REJESTRACJA
Klamra ortonyksyjna

Klamra ortonyksyjna

Wrastające paznokcie to częsty problem podologiczny. Są one wywołane wrastaniem bocznej krawędzi paznokcia w skórę, czemu towarzyszy ból i dyskomfort. Skutecznym sposobem walki z wrastającymi i wkręcającymi się paznokciami jest założenie klamry ortonyksyjnej. Rozwiązanie to polecamy Pacjentom Anmedica w Poznaniu.

Klamra ortonyksyjna jako sposób wrastające paznokcie w Anmedica w Poznaniu

Wrastający paznokieć to dolegliwość dająca charakterystyczne, trudne do przeoczenia objawy. Są nimi ból, dyskomfort podczas chodzenia, a niekiedy również stan zapalny z obrzękiem i wysiękiem ropnym. Wrastające paznokcie stanowią nie tylko problemem estetyczny, ale są również źródłem dolegliwości bólowych. Nieleczone mogą natomiast powodować nieodwracalne zmiany w obrębie płytki paznokciowej i otaczających wałów.

Pacjentom gabinetu podologicznego oferujemy leczenie wrastających paznokci za pomocą klamry ortonyksyjnej. Celem zastosowania klamry jest przede wszystkim przywrócenie paznokciom prawidłowego toru wzrostu i kształtu.

Korektę wrastających paznokci w Anmedica w Poznaniu prowadzą specjaliści podolodzy. Terapia jest skuteczna i bezpieczna, a założenie klamry bezbolesne.

Umów wizytę w Anmedica –  zapraszamy do kontaktu z naszą placówką w Poznaniu – o wrastających paznokciach wiemy wszystko, dysponujemy wieloma metodami leczenia tego problemu.  

Udogodnienia dla Pacjentów gabinetu: 

  • NOWOCZESNA KLINIKA – Pacjentów korzystających z terapii wrastających paznokci przyjmujemy w nowoczesnej klinice podologicznej.
  • DOGODNY DOJAZD – nasz gabinet podologiczny mieści się przy ul. Grunwaldzka 121, w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej Drzewieckiego.
  • WYGODNE PŁATNOŚCI – płatności za wykonane usługi przyjmujemy zarówno kartą, jak i gotówką. 

Wrastające paznokcie sprawiają Ci ból? Zadbamy o Twoje stopy i paznokcie za pomocą indywidualnie dopasowanej klamry ortonyksyjnej.

Zadzwoń: tel. 691 104 404.

Ile kosztuje założenie klamry ortonyksyjnej w Anmedica?

W naszym gabinecie podologicznym stosujemy dwa rodzaje klamer ortonyksyjnych: klamrę Frasera oraz klamrę tytanową. Koszt założenia klamry wynosi 220 zł.

Klamra ortonyksyjna – dowiedz się więcej o terapii na wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie, zwykle palców u stóp (zwłaszcza palucha), to powszechny problem, który może dotknąć ludzi w każdym wieku. Dolegliwość polega na wrośnięciu płytki paznokcia w skórę w obrębie wałów bocznych.

Przyczyny wrastania paznokci

Wrastające paznokcie mogą być wywołane rozmaitymi czynnikami. Najczęściej niewłaściwym skracaniem paznokci i noszeniem zbyt ciasnego obuwia. Nie bez znaczenia jest również wysoka waga ciała czy uwarunkowania genetyczne. Do wrastania paznokci może dojść również na skutek uszkodzeń mechanicznych lub deformacji stopy.

Co to jest klamra ortonyksyjna?

Ortonyksja, czyli dział podologii zajmujący się korektą wrastających paznokci, oferuje Pacjentom skuteczne sposoby niwelowania problemu estetycznego i zdrowotnego. Polecane przez podologów i cieszące się popularnością wśród Pacjentów są klamry ortonyksyjne, nazywane również ortezami do korekcji paznokci wrastających.

Innymi wskazaniami do zastosowania klamry ortonyksyjnej są:

Klamra na wrastające paznokcie – jak działa?

Klamra ortonyksyjna, za sprawą uniesienia bocznych krawędzi płytki, znacznie odciąża skórę wokół paznokcia, dzięki czemu powoduje ustąpienie dolegliwości bólowych.

O tym, jaka klamra znajdzie zastosowanie w przypadku Pacjenta, decyduje grubość i elastyczność paznokcia, sposób jego wrastania oraz nasilenie dolegliwości.

Klamry ortonyksyjne na paznokcie – rodzaje

Klamra ortonyksyjna Frasera na wrastający paznokieć

Klamra Frasera jest wykonana ze sprężystego drutu ze stali chirurgicznej (drut chromowo-niklowy). Po uprzednim opracowaniu płytki paznokciowej, specjalista podolog kształtuje klamrę, dopasowując ją do rodzaju problemu i płytki paznokciowej. Klamrę zahacza się następnie po obu stronach pod paznokciem i mocuje trwale za pomocą kompozytu.

Klamra tytanowa na wrastające paznokcie

Klamra tytanowa na paznokcie, które wrastają to elastyczny łuk wykonany ze stopu niklowo-tytanowego. Grubość łuku dobierana jest indywidualnie w zależności od rodzaju płytki paznokciowej. Klamrę tego rodzaju mocuje się bezboleśnie na płytce paznokciowej, za pomocą kompozytów stomatologicznych. 

Czy klamra ortonyksyjna boli?

Zarówno zakładanie klamry ortonyksyjnej, jak i jej użytkowanie jest bezbolesne. Przez pierwsze dni po założeniu klamry na wrastający lub wkręcający się paznokieć Pacjent może odczuwać delikatne ciągnięcie czy ściskanie. Stosowanie klamry na wrastający paznokieć nie powoduje wyłączenia Pacjenta z codziennych czynności.

Klamry na wrastające paznokcie – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zastosowania klamry ortonyksyjnej są grzybica paznokci, odklejenie płytki od łożyska, brak wzrostu paznokcia oraz stany zapalne. W przypadku stanu zapalnego w pierwszej kolejności, terapia obejmuje wygojenie tkanek otaczających paznokieć, a następnie korekta wzrostu za pomocą klamry.

Korekta wrastających paznokci klamrami – przebieg leczenia

Podczas terapii płytka paznokcia naturalnie odrasta, a wraz z nią przesuwa się klamra.  W celu prawidłowej korekcji płytki wrastającego paznokcia, konieczne jest systematyczne przesuwanie klamry przez podologa (najczęściej co 4-6 tygodni).W trakcie leczenia klamrami na wrastające paznokcie Pacjent powinien stawiać się na wizyty kontrolne. Czas terapii za pomocą klamry ortonyksyjnej zależy od stanu wyjściowego w dniu rozpoczęcia leczenia.

Czytaj dalej

opis

Marketing medyczny: Simpliteca.com. | Copyright © AnMedica. Przy współpracy z Rise360.Informacje RODO
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

    * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
    Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
    Rejestracja

      * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
      Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.