Umów się na wizytę REJESTRACJA

Pedicure leczniczy a pedicure kosmetyczny

Pedicure to zabieg o charakterze pielęgnacyjnym lub leczniczym skoncentrowany na paznokciach i skórze stóp, który korzystnie wpływa na ich wygląd, kondycję i zdrowie. Chociaż niektórym może kojarzyć się głównie z malowaniem paznokci, to jest on wykorzystywany również w celu diagnozowania, profilaktyki i leczenia niektórych schorzeń stóp. 

Czym jest pedicure kosmetyczny?

Pedicure kosmetyczny jest zabiegiem przeznaczonym dla zdrowych stóp i zalecany jest osobom, którym zależy na właściwej pielęgnacji i utrzymaniu stóp w dobrej kondycji. W zakres tego zabiegu może, m.in. wchodzić: kąpiel stóp, peeling, masaż, obcięcie paznokci i ich opracowanie, malowanie paznokci, usunięcie zrogowaciałego naskórka przy pomocy frezarki. 

Pedicure kosmetyczny krok po kroku

Pedicure u kosmetyczki wykonywany jest z pomocą tarki lub frezarki kosmetycznej, która usuwa zrogowaciały naskórek z podeszwowej części stóp. Następnie kosmetyczka zajmuje się skróceniem i pielęgnacją paznokci oraz maluje je lakierem. Założeniem tej usługi jest przede wszystkim zadbanie o estetykę stóp i paznokci. Kosmetyczny pedicure wykonuje się na stopach zdrowych i trwa on przeważnie od 30 do 60 minut.

Pedicure kosmetyczny wskazania i przeciwwskazania

Pedicure kosmetyczny warto przeprowadzić, jeżeli chcemy:

Przeciwwskazaniami do wykonania pedicure’u kosmetycznego są następujące schorzenia:

Czym jest pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy nie jest tak popularny jak pedicure kosmetyczny. W przeciwieństwie do zabiegu kosmetycznego jest on skierowany do osób, które cierpią na problemy z paznokciami lub skórą u stóp. Ten zabieg leczniczy powinien wykonywać wyłącznie wykwalifikowany podolog, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób tej części ciała. Coraz częściej z opieki podologa korzystają również osoby ze zdrowymi stopami, chcące mieć pewność profesjonalnej usługi i medycznych standardów zabiegu. 

Pedicure leczniczy powinniśmy wykonać jeśli mamy:

Pedicure leczniczy krok po kroku

Na pedicure leczniczy warto się zdecydować, jeśli chcemy uporać się ze zmianami w obrębie stóp czy chcemy poznać przyczynę powstawania zmian typu odciski, modzele.  Z zabiegu podologicznego powinny korzystać osoby chore na cukrzycę, zarówno profilaktycznie jak i leczniczo (w przypadku ran). 

Na wstępie w gabinecie podologicznym przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem oraz zakładana jest karta pacjenta, na którą zapisywane są wnioski dotyczące oględzin stóp. 

Podczas zabiegu podolog obcina i opracowuje paznokcie oraz oczyszcza wały paznokciowe. Usuwa też fizjologiczne zrogowacenia. Dodatkowo podczas wizyty podolog może usunąć nagniotki, odciski, modzele. Dłuższej terapii wymagają wkręcające się i wrastające paznokcie oraz pękające pięty i rozpadliny. 

Podczas pedicure leczniczego podolog zdiagnozuje również różne zmiany na stopach: grzybicę, brodawki wirusowe, zmiany skórne np. łuszczycę.

Oceń post

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marketing medyczny: Simpliteca.com. | Copyright © AnMedica. Przy współpracy z Rise360.Informacje RODO
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.