Usuwanie kurzajek

Zauważyłeś punktowe zmiany na skórze stopy? Z czasem pojawiło się ich więcej? Bardzo możliwe, że na twoich stopach pojawiły się kurzajki. Jest to nieprzyjemna dolegliwość, gdyż nieleczone mogą przeszkadzać w chodzeniu i powodować ból. W naszym gabinecie podolodzy przeprowadzają skuteczne leczenie. Dowiedz się więcej na temat brodawek wirusowych, jeśli widzisz podobne zmiany u siebie, zapisz się do nas na konsultację. Nasz nowoczesny gabinet znajduje się na ulicy Grunwaldzkiej 121 w Poznaniu.

Przyczyny powstawania kurzajek na stopach

Przyczyną powstawania jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego HPV, które następuje po kontakcie z naskórkiem lub krwią osoby zarażonej. Dolegliwość ta dotyczy zarówno dzieci, jak i osób dorosłych, a dzięki specjalistycznym metodom może być skutecznie leczona. Kurzajki stanowią niezaprzeczalny defekt estetyczny – cechuje je szorstka, nierówna powierzchnia oraz występowanie pojedyncze lub w skupiskach. Łatwo można pomylić je z odciskami. Chcąc uniknąć powstawania kurzajek, należy dbać o prawidłową higienę stóp i ogólną odporność organizmu, pielęgnować ewentualne skaleczenia oraz unikać chodzenia boso w miejscach użyteczności publicznej, jak baseny, sauny czy solaria.

Leczenie brodawek u podologa

Jeśli pomimo profilaktyki dojdzie do zakażenia, niezbędne jest wdrożenie specjalistycznego leczenia. Może ono trwać nawet kilka tygodni i wymaga odpowiedniej wiedzy i narzędzi podologicznych, jak również współpracy pacjenta i stosowania się do zaleceń podologa.

Usuwanie kurzajek – kompendium wiedzy

Czas trwania zabiegu Cena zabiegu Przygotowanie do zabiegu Zalecenia po zabiegu Przeciwwskazania
ok. 30 minut
  • od 60 zł – 1 brodawka
  • do 150 – brodawki mnogie
brak przygotowania
  • wykonanie badania na poziom wit D3
  • regularne wizyty co ok 10-14 dni
  • stosowanie się do zaleceń w zakresie terapii domowej pomiędzy wizytami
  • unikanie chodzenia na boso, korzystania z basenu, ochrona pozostałych członków rodziny (własny ręcznik itp)
pacjent z zaburzonym procesem krzepnięcia krwi lub cukrzycą proszony jest o poinformowanie o tym fakcie w momencie umawiania wizyty

Kurzajki łatwo jest pomylić z odciskami, dlatego tylko doświadczony podolog powinien przeprowadzać usuwanie odcisków oraz brodawek.