Usuwanie kurzajek

Zauważyłeś punktowe zmiany na skórze stopy? Z czasem pojawiło się ich więcej? Bardzo możliwe, że na twoich stopach pojawiły się kurzajki. Jest to nieprzyjemna dolegliwość, gdyż nieleczone mogą przeszkadzać w chodzeniu i powodować ból. W naszym gabinecie podolodzy przeprowadzają skuteczne terapie leczenia kurzajek. Dowiedz się więcej na temat brodawek wirusowych, jeśli widzisz podobne zmiany u siebie, zapisz się do nas na konsultację. Nasz nowoczesny gabinet znajduje się na ulicy Grunwaldzkiej 121 w Poznaniu.

Przyczyną powstawania kurzajek jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego HPV, które następuje po kontakcie z naskórkiem lub krwią osoby zarażonej. Dolegliwość ta dotyczy zarówno dzieci, jak i osób dorosłych, a dzięki specjalistycznym metodom może być skutecznie leczona. Kurzajki stanowią niezaprzeczalny defekt estetyczny – cechuje je szorstka, nierówna powierzchnia oraz występowanie pojedyncze lub w skupiskach. Łatwo można pomylić je z odciskami. Chcąc uniknąć powstawania kurzajek, należy dbać o prawidłową higienę stóp i ogólną odporność organizmu, pielęgnować ewentualne skaleczenia oraz unikać chodzenia boso w miejscach użyteczności publicznej, jak baseny, sauny czy solaria.

Jeśli pomimo profilaktyki dojdzie do zakażenia i pojawią się kurzajki, niezbędne jest wdrożenie specjalistycznego leczenia. Może ono trwać nawet kilka tygodni i wymaga odpowiedniej wiedzy i narzędzi podologicznych, jak również współpracy pacjenta i stosowania się do zaleceń podologa.

Kurzajki łatwo jest pomylić z odciskami, dlatego tylko doświadczony podolog powinien przeprowadzać usuwanie odcisków oraz brodawek.