Usuwanie odcisków

Zauważyłeś stwardniałe punkty na skórze stopy? Zrogowacenia zaczynają sprawiać ból? Możliwe, że na twoich stopach pojawiły się odciski. Nasi podolodzy potrafią usunąć je bezboleśnie. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak powstają odciski. Jeśli podejrzewasz, że podobne zmiany pojawiły się na twoich stopach, zadzwoń i umów się na wizytę w naszym gabinecie. Wszystkich pacjentów zapraszamy na ulicę Grunwaldzką 121 w Poznaniu.

Odciski, nazywane inaczej nagniotkami, powodują ból podczas chodzenia, jak również nie wyglądają estetycznie. Skąd jednak się biorą?

Jak powstają odciski?

Powodów może być wiele. Oto najczęstsze przyczyny powstawania odcisku na stopie:

  • użytkowanie nieodpowiednio dobranego obuwia
  • nieprawidłowe stawianie stopy podczas chodzenia
  • deformacja lub otyłość, generująca nadmierne obciążenie stóp

Pojawił mi się odcisk na stopie. Co zrobić?

Każdy odcisk posiada część rogową – tak zwany czop, który uciska na zakończenia nerwowe, co determinuje dolegliwości bólowe. Aby je zniwelować, konieczne jest wprowadzenie zmian w codziennym funkcjonowaniu.

Należy zmienić niewygodne obuwie na takie, którego podbicie i podeszwa będą odpowiednie do kształtu i rozmiaru stopy. Warto używać specjalnie dobranych wkładek do butów oraz unikać noszenia zbyt obcisłych rajstop i skarpet.

Na czym polega usuwanie odcisków u podologa?

W gabinecie podologicznym realizowane są zabiegi usuwania odcisków, wraz z ich korzeniem. Terapia jest bezbolesna i pozwala odczuć ulgę. W zależności od stopnia zaawansowania rozwoju odcisku, możliwe jest jego usunięcie podczas jednej wizyty lub niezbędnych jest kilka zabiegów.

 

Odciski mogą być bardzo podobne do infekcji wirusa brodawczaka ludzkiego. Usuwanie kurzajek to jednak zupełnie inna procedura.