Plastyka wałów okołopaznokciowych

Usuwanie paznokci lub resekcja klinowa to klasyczne metody stosowane w leczeniu wrastających paznokci. Wieloletnie doświadczenie, dziesiątki skonsultowanych i prowadzonych pacjentów pokazuje, ze jest to rozwiązanie nieskuteczne. Usuwanie wrastających paznokci, to nie kończąca się bolesna droga, deformacje, niezliczone wizyty u kolejnych chirurgów i dermatologów.

Na czym się skupiamy, lecząc wały okołopaznokciowe?

W przypadku plastyki wałów okołopaznokciowych, skupiamy się na usunięciu przyczyny nawrotowego wrastania, czyli redukcji wałów, które przerastają (genetyka, liczne stany zapalne i zbliznowacenia, biomechanika). Staramy się zachować pełną szerokość paznokcia, dzięki czemu, oprócz walorów zdrowotnych zachowujemy estetykę. W trudniejszych przypadkach pacjent wymaga konsultacji z naszym fizjoterapeutą (gdy przyczyną jest biomechanika stóp) lub krótkiego prowadzenia klamrą ortonyksyjną (gdy np. wcześniej był podcinany). Nasze doświadczenie oraz leczenie wrastających paznokci nowoczesnymi metodami przez multidyscyplinarny zespół, sprawdza się w najtrudniejszych przypadkach i przynosi trwałe efekty terapeutyczne.

logo wojewódzkie centrum zdrowej stopy

AnMedica, to doświadczonony zespół podologów w Poznaniu. Jesteśmy jednym z wiodących centrów chirurgii podologicznej. Profesjonalne narzędzia, sprzęt i preparaty pozwalają na wyznaczenie odpowiedniego standardu usług w naszym centrum podologicznym. Pracujemy na takich markach jak: Allpresan, Podopharm, Hartmann, Ruck, Ecolab.

Dojazd

Adres centrum podologii
AnMedica, ul. Grunwaldzka 121, 60-313 Poznań

Czynne
Pon-Piątek: 10:00-18:00

E-mail: kontakt@anmedica.com
Telefon: 691 104 404

Copyright © AnMedica- Podolog Poznań. Informacje RODO