Plastyka wałów okołopaznokciowych

Masz problem z wrastającym paznokciem? Dotychczasowe metody terapii nie przynoszą żadnych skutków? Dobrze trafiłeś. Jesteśmy certyfikowaną placówką z zakresu przeprowadzania plastyki wałów okołopaznokciowych. Dowiedz się więcej o tym zabiegu i umów się na konsultację. Naszych pacjentów przyjmujemy w nowoczesnym gabinecie na ulicy Grunwaldzkiej 121 w Poznaniu.

Dlaczego plastyka wałów okołopaznokciowych jest tak ważna?

Usuwanie paznokci lub resekcja klinowa to klasyczne metody stosowane w leczeniu wrastających paznokci. Wieloletnie doświadczenie, dziesiątki skonsultowanych i prowadzonych pacjentów pokazuje, ze jest to rozwiązanie nieskuteczne. Usuwanie wrastających paznokci, to nie kończąca się bolesna droga, deformacje, niezliczone wizyty u kolejnych chirurgów i dermatologów. Aby terapia była skuteczna, potrzebne jest leczenie wałów okalających paznokieć u stopy.

Na czym się skupiamy, lecząc wały okalające paznokieć?

W przypadku plastyki wałów okołopaznokciowych, skupiamy się na usunięciu przyczyny nawrotowego wrastania, czyli redukcji wałów, które przerastają (genetyka, liczne stany zapalne i zbliznowacenia, biomechanika). Staramy się zachować pełną szerokość paznokcia, dzięki czemu, oprócz walorów zdrowotnych zachowujemy estetykę.

Skuteczne leczenie podologiczne nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach

W trudniejszych przypadkach pacjent wymaga konsultacji z naszym fizjoterapeutą (gdy przyczyną jest biomechanika stóp) lub krótkiego prowadzenia klamrą ortonyksyjną (gdy np. wcześniej był podcinany). Nasze doświadczenie oraz leczenie wrastających paznokci nowoczesnymi metodami przez multidyscyplinarny zespół, sprawdza się w najtrudniejszych przypadkach i przynosi trwałe efekty terapeutyczne.

Plastyka wałów okołopaznokciowych – kompendium wiedzy

Czas trwania zabiegu Cena zabiegu Przygotowanie do zabiegu Zalecenia po zabiegu Przeciwwskazania
30-45 minut od 800 zł – 1 palec pacjent otrzymuje wszystkie zalecenia przed i po zabiegowe oraz spis potrzebnych opatrunków – kilka dni przed ustalonym terminem zabiegu
  • zmiana opatrunków wg zaleceń
  • ograniczenie chodzenia
  • kontrola i zdjęcie szwów po ok 10-14 dniach
  • stosowanie się do zaleceń pozabiegowych
  • kontrola w gabinecie podologicznym
zaburzenia ukrwienia i krzepnięcia krwi

 

Dowiedz się również na czym polega plastyka opuszka i kiedy ją stosujemy.