Plastyka wałów okołopaznokciowych

Masz problem z wrastającym paznokciem? Dotychczasowe metody terapii nie przynoszą żadnych skutków? Dobrze trafiłeś. Jesteśmy certyfikowaną placówką z zakresu przeprowadzania plastyki wałów okołopaznokciowych. Dowiedz się więcej o tym zabiegu i umów się na konsultację. Naszych pacjentów przyjmujemy w nowoczesnym gabinecie na ulicy Grunwaldzkiej 121 w Poznaniu.

Usuwanie paznokci lub resekcja klinowa to klasyczne metody stosowane w leczeniu wrastających paznokci. Wieloletnie doświadczenie, dziesiątki skonsultowanych i prowadzonych pacjentów pokazuje, ze jest to rozwiązanie nieskuteczne. Usuwanie wrastających paznokci, to nie kończąca się bolesna droga, deformacje, niezliczone wizyty u kolejnych chirurgów i dermatologów.

Na czym się skupiamy, lecząc wały okołopaznokciowe?

W przypadku plastyki wałów okołopaznokciowych, skupiamy się na usunięciu przyczyny nawrotowego wrastania, czyli redukcji wałów, które przerastają (genetyka, liczne stany zapalne i zbliznowacenia, biomechanika). Staramy się zachować pełną szerokość paznokcia, dzięki czemu, oprócz walorów zdrowotnych zachowujemy estetykę. W trudniejszych przypadkach pacjent wymaga konsultacji z naszym fizjoterapeutą (gdy przyczyną jest biomechanika stóp) lub krótkiego prowadzenia klamrą ortonyksyjną (gdy np. wcześniej był podcinany). Nasze doświadczenie oraz leczenie wrastających paznokci nowoczesnymi metodami przez multidyscyplinarny zespół, sprawdza się w najtrudniejszych przypadkach i przynosi trwałe efekty terapeutyczne.

 

Dowiedz się również na czym polega plastyka opuszka i kiedy ją stosujemy.