Plastyka opuszka

plastyka wałów
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji

 

Doznałeś urazu paznokcia, po którym przestał on rosnąć? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Nasi specjaliści oferują zabieg plastyki opuszka, która pomaga przywrócić wzrost paznokcia. Przeczytaj więcej o plastyce opuszka i umów się na konsultacje z naszym podologiem. Wszystkich pacjentów zapraszamy do naszego gabinetu przy ulicy Grunwaldzkiej 121 w Poznaniu.

Plastyka opuszka – kiedy jest potrzebna?

Wieloletni brak wzrostu paznokcia oraz deformacja opuszka (w wyniku nieprawidłowej biomechaniki stóp, po urazach, interwencjach chirurgicznych, wieloletnim leczeniu p/grzybiczym) to problem medyczny i estetyczny, z którym bardzo często spotykamy się w naszej praktyce. Dotąd, jedynym możliwym, rozwiązaniem, była rekonstrukcja za pomocą specjalnych materiałów.

Jak wygląda terapia?

Po przeanalizowaniu wielu przypadków, opracowaliśmy procedurę plastyki opuszka i regeneracji łożyska, a co za tym idzie, wzrostu paznokcia. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Kontynuacją terapii jest stymulacja łożyska, korekcja toru wzrostu paznokcia oraz ocena biomechaniki.

Plastyka opuszka – kompendium wiedzy

Czas trwania zabiegu Cena zabiegu Przygotowanie do zabiegu Zalecenia po zabiegu Przeciwwskazania
30-45 minut od 950 zł – 1 palec zł pacjent otrzymuje wszystkie zalecenia przed i po zabiegowe oraz spis potrzebnych opatrunków – kilka dni przed ustalonym terminem zabiegu
  • zmiana opatrunków wg zaleceń
  • kontrola i zdjęcie szwów po ok. 10-14 dniach
  • kontrola wzrostu paznokcia u podologa
  • stosowanie preparatów przyspieszających regenerację łożyska i płytki paznokciowej
  • zaburzenia ukrwienia
  • cukrzyca
  • choroba nowotworowa

plastyka opuszka przed i po plastyka opuszka przed i po plastyka opuszka przed i po plastyka opuszka przed i po

 

Przeczytaj więcej o podochirurgii w naszym centrum.