Stopa cukrzycowa

Osoby, które chorują na cukrzycę, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i ochrony stóp, które podatne są na uszkodzenia i powstawanie uciążliwych dolegliwości. Warto zaznaczyć, że problem stopy cukrzycowej jest często zaniedbywany, co powoduje znaczne pogorszenie stanu stóp i rozwój dolegliwości trudnych do wyleczenia. Niezbędna jest więc systematyczna kontrola stanu stóp i potencjalnych oznak rozpoczynających się dolegliwości, jak również specjalistyczna opieka i pielęgnacja, pozwalająca zachować ich zdrowie i komfort pacjenta.

Rolą podologa w odniesieniu do problemu stopy cukrzycowej jest przede wszystkim podnoszenie świadomości pacjenta i dostarczanie mu wiedzy o sposobach skutecznej pielęgnacji i profilaktyki. Specjalista pomoże regularnie weryfikować stan stóp, zrealizuje zabiegi pielęgnacyjne oraz usunie ewentualne zrogowacenia i odciski. Dodatkowo – podolog pomoże dobrać odpowiednie wkładki do butów.

Specyfika zespołu stopy cukrzycowej generuje ryzyko poważnych uszkodzeń stóp, gdyż w przebiegu tego schorzenia zaburzone jest czucie powierzchniowe – pacjent może więc mieć trudność z zarejestrowaniem potencjalnych urazów, które w efekcie mogą stać się źródłem zakażeń i stanów zapalnych. Istotna jest także neuropatia, powodująca zmiany w napięciu mięśni, co z kolei stanowi podstawę do zniekształceń w stopach oraz ich deformacji.

Chcąc kompleksowo zadbać o stopę cukrzycową, należy podążać za wskazówkami doświadczonego i wyspecjalizowanego podologa, który pomoże zapobiegać wspomnianym schorzeniom i dobierze odpowiednie środki pielęgnacyjne dla diabetyków, jak również doradzi odpowiednią higienę oraz samokontrolę. Aspekty te pomogą utrzymać zdrowie stóp u pacjentów z cukrzycą.

 

logo wojewódzkie centrum zdrowej stopy

AnMedica, to doświadczonony zespół podologów w Poznaniu. Jesteśmy jednym z wiodących centrów chirurgii podologicznej. Profesjonalne narzędzia, sprzęt i preparaty pozwalają na wyznaczenie odpowiedniego standardu usług w naszym centrum podologicznym. Pracujemy na takich markach jak: Allpresan, Podopharm, Hartmann, Ruck, Ecolab.

Dojazd

Adres centrum podologii
AnMedica, ul. Grunwaldzka 121, 60-313 Poznań

Czynne
Pon-Piątek: 10:00-18:00

E-mail: kontakt@anmedica.com
Telefon: 691 104 404

Copyright © AnMedica- Podolog Poznań. Informacje RODO