Stopa cukrzycowa

Jesteś osobą chorą na cukrzycę? Cierpisz na tak zwany zespół stopy cukrzycowej? Musisz wiedzieć, że Twoje stopy wymagają specjalnej opieki. Nasi podolodzy zajmują się pielęgnacją stóp diabetyków, a także doradzają jak dbać o stopy w domu. Przeczytaj więcej na ten temat i umów się na konsultację w naszym gabinecie przy ulicy Grunwaldzkiej 121 w Poznaniu.

Masz cukrzycę? Powinieneś zadbać o stopy

Osoby, które chorują na cukrzycę, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i ochrony stóp, które podatne są na uszkodzenia i powstawanie uciążliwych dolegliwości. Warto zaznaczyć, że ten problem jest często zaniedbywany, co powoduje znaczne pogorszenie stanu stóp i rozwój dolegliwości trudnych do wyleczenia. Niezbędna jest więc systematyczna kontrola stanu stóp i potencjalnych oznak rozpoczynających się dolegliwości, jak również specjalistyczna opieka i pielęgnacja, pozwalająca zachować ich zdrowie i komfort pacjenta.

Leczenie stopy cukrzycowej

Rolą podologa w odniesieniu do problemu stopy cukrzycowej jest przede wszystkim podnoszenie świadomości pacjenta i dostarczanie mu wiedzy o sposobach skutecznej pielęgnacji i profilaktyki. Specjalista pomoże regularnie weryfikować stan stóp, zrealizuje zabiegi pielęgnacyjne oraz usunie ewentualne zrogowacenia i odciski. Dodatkowo – podolog pomoże dobrać odpowiednie wkładki do butów.

Jakie zagrożenia płyną z nieleczenia stóp przez diabetyków?

Specyfika zespołu stopy cukrzycowej generuje ryzyko poważnych uszkodzeń stóp, gdyż w przebiegu tego schorzenia zaburzone jest czucie powierzchniowe – pacjent może więc mieć trudność z zarejestrowaniem potencjalnych urazów, które w efekcie mogą stać się źródłem zakażeń i stanów zapalnych. Istotna jest także neuropatia, powodująca zmiany w napięciu mięśni, co z kolei stanowi podstawę do zniekształceń w stopach oraz ich deformacji.

Pod opieką podologa jesteś bezpieczny

Chcąc kompleksowo zadbać o stopę cukrzycową, należy podążać za wskazówkami doświadczonego i wyspecjalizowanego podologa, który pomoże zapobiegać wspomnianym schorzeniom i dobierze odpowiednie środki pielęgnacyjne dla diabetyków, jak również doradzi odpowiednią higienę oraz samokontrolę. Aspekty te pomogą utrzymać zdrowie stóp u pacjentów.

 

U osób chorych na cukrzycę dużo częściej pojawia się grzybica stóp i paznokcia. Dowiedz dlaczego terapia podologiczna jest lepsza od domowych sposobów.

Zobacz gdzie znajduje się gabinet

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.