Umów się na wizytę REJESTRACJA

5 sposobów na odciski, których nie powinno się stosować

Każdy z nas chce mieć piękne i zdrowo wyglądające stopy.  Niestety często na stopach pojawiają się  bolące odciski, które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie i są źródłem bólu.

Jak powstają odciski na stopach?

Odciski na stopie to zgrubiała warstwa naskórka powstała w rezultacie długotrwałego nacisku. Komórki te nie ulegają złuszczeniu, lecz sukcesywnie się nawarstwiają, tworząc twarde szaro-żółtawe zgrubienia o regularnym kształcie.

Przyczyny powstawania odcisków na stopach:

Czynnikiem sprzyjających powstawaniu odcisków na stopach jest: noszenie butów zbyt ciasnych i uciskających, posiadających bardzo cienką podeszwę, obuwie z wysokim obcasem (szczególnie typu szpileczki).

Jak zlikwidować odciski na stopach?

Stosowanie domowych sposobów na odciski nie zawsze przynosi dobre rezultaty, a wręcz jest przyczyną dodatkowych problemów.

Do takich metod należą: 

Zawierają w składzie substancje o działaniu keratolitycznym, takie jak: kwas salicylowy, kwas mlekowy, mocznik. Używane nieprawidłowo, w nadmiarze, szczególnie u osób z cukrzycą. 

W centralnym ich miejscu znajdują się substancje o działaniu złuszczającym i przeciwzapalnym. Podobnie jak płyny i maści powodują macerację naskórka wokół odcisku, nie usuwają zrogowacenia, a przyczyniają się do powstania stanu zapalnego w obrębie zdrowej skóry.  

Jak unikać powstawania odcisków na stopach?

Podstawą zapobiegania pojawienia się odcisków na stopach jest dobór właściwego obuwia oraz prawidłowa pielęgnacja stóp. Często niezbędne okażą się separatory międzypalcowe lub inne wyroby medyczne, korygujące nieprawidłowości ułożenia palców. Każdorazowo po umyciu stóp trzeba je dokładnie osuszyć (szczególnie w przestrzeniach między palcami).  Równie ważną rzeczą jest regularne stosowanie kremu nawilżającego lub natłuszczającego (w zależności od rodzaju skóry i jej problemów). Warto regularnie odwiedzać podologa, który prawidłowo opracuje zrogowacenia, dobierze preparaty pielęgnujące oraz, w razie potrzeby, zaleci pacjentowi noszenie wkładek ortopedycznych.  

Oceń post

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marketing medyczny: Simpliteca.com. | Copyright © AnMedica. Przy współpracy z Rise360.Informacje RODO
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.