Wrastający paznokieć

leczenie paznokcia u podologa

Są defektem estetycznym, generują dolegliwości bólowe oraz mogą stać się źródłem rozwoju stanów zapalnych – wrastające paznokcie stanowią często wynik nieprawidłowej pielęgnacji lub użytkowania niewygodnego i zbyt ciasnego obuwia. Podstawowym powodem wrastania paznokci jest ich nieodpowiednie obcinanie, jak również zły kierunek odrastania po urazach, interwencjach chirurgicznych lub po terapii grzybicy. Przyczyną wrastających paznokci może być również dziedziczna skłonność do przerostu wałów paznokciowych, nadwaga oraz ciąża.

Rozpoznanie wrastających paznokci jest proste i opiera się na kilku specyficznych objawach. Krawędź płytki paznokcia wrasta w wał okołopaznokciowy, pojawia się zaczerwienienie, stan zapalny i obrzęk, wywołujący ból.

Terapia podologiczna wrastających paznokci dobierana jest indywidualnie i optymalizowana do stanu pacjenta oraz przyczyn jego dolegliwości i ewentualnego, dotychczasowego leczenia. Warto zaznaczyć, że problemy w obrębie stóp generują często poczucie zawstydzenia i poddawane są domowym sposobom leczenia, które w przypadku wrastania paznokci okazują się nieskuteczne. Niezbędna staje się konsultacja ze specjalistą i wdrożenie efektywnej terapii. Nasz gabinet oferuje kompleksową opiekę nad stopami, zapewniając maksymalną skuteczność realizowanych zabiegów. Nasze profesjonalne podejście i specjalistyczna wiedza, jak również dostęp do odpowiednich narzędzi, pozwalają na efektywne leczenie najtrudniejszych przypadków. Doświadczony personel i kameralna atmosfera gwarantują satysfakcję z wizyty oraz niwelują dyskomfort, związany z leczeniem wstydliwej dolegliwości.

 

 

logo wojewódzkie centrum zdrowej stopy

AnMedica, to doświadczonony zespół podologów w Poznaniu. Jesteśmy jednym z wiodących centrów chirurgii podologicznej. Profesjonalne narzędzia, sprzęt i preparaty pozwalają na wyznaczenie odpowiedniego standardu usług w naszym centrum podologicznym. Pracujemy na takich markach jak: Allpresan, Podopharm, Hartmann, Ruck, Ecolab.

Dojazd

Adres centrum podologii
AnMedica, ul. Grunwaldzka 121, 60-313 Poznań

Czynne
Pon-Piątek: 10:00-18:00

E-mail: kontakt@anmedica.com
Telefon: 691 104 404

Copyright © AnMedica- Podolog Poznań. Informacje RODO