Modzele

Zauważyłeś rozległe stwardnienia na podeszwie stopy? Pomimo regularnego usuwania naskórka problem powraca? Prawdopodobnie na twoich stopach pojawiły się modzele. Podolog jest w stanie usunąć nie tylko zrogowaciałą skórę, ale także przyczynę jej powstawania. Przeczytaj więcej o modzelach. Jeśli widzisz podobne zmiany na swoich stopach, umów się do nas na wizytę. Pacjentów przyjmujemy w naszym nowoczesnym gabinecie na ulicy Grunwaldzkiej 121 w Poznaniu.

Modzele to specyficzne obszary na stopach, w których skóra jest zrogowaciała i zżółknięta. Powstają wskutek nadmiernego tarcia lub obciążenia stopy, a najczęściej dostrzec je można w części podeszwowej stopy i w okolicach kości śródstopia. W przebiegu terapii zmiany skórne są zmiękczane specjalnie dobranymi preparatami oraz wygładzane.

Proces usuwania modzeli może okazać się długotrwały, a jego czas uzależniony jest od stopnia zaawansowania zmian skórnych oraz pielęgnacji, stosowanej przez pacjenta w domu. Warto także zapobiegać powstawaniu modzeli, niwelując ich przyczyny. Działania profilaktyczne powinny obejmować noszenie wygodnego i odpowiednio dobranego obuwia oraz stosowanie specjalnych wkładek do butów. Wśród przyczyn powstawania modzeli wymienić należy także nierównomierne obciążanie stóp, płaskostopie i zmiany ortopedyczne, otyłość oraz ciążę.

usuwanie modzeli

 

Poznaj lepiej naszego ortopedę.