Umów się na wizytę REJESTRACJA

Rekonstrukcja płytki paznokciowej – na czym polega?

Jeśli w wyniku urazu lub choroby masz uszkodzony paznokieć, umów się do Anmedica, gdzie możesz skorzystać z zabiegu rekonstrukcji płytki paznokciowej. 

Kiedy wykonuje się rekonstrukcję płytki paznokciowej?

O uraz paznokcia nietrudno. Czasem zdarza się, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku (przytrzaśnięcia, zmiażdżenia, uderzenia stopy) dojdzie do uszkodzenia płytki paznokcia, co niesie szereg negatywnych konsekwencji: ból, dyskomfort, deformację paznokcia i zaburzenia procesu jego odrastania. Ponadto uszkodzona płytka paznokcia sprzyja powstawaniu zakażenia.

W takich sytuacjach najlepiej zgłosić się do podologa w trybie pilnym, w celu usunięcia powstałego krwiaka lub części naderwanej płytki paznokciowej oraz zmniejszenia dolegliwości i bólu. 

Urazy kończyn dolnych nie są jedyną przyczyną uszkodzenia płytki paznokcia. Zdarza się, że to skutek noszenia nieodpowiedniego obuwia albo infekcji grzybiczej (onychomikozy). Na grzybicę paznokci narażeni są plażowicze i stali bywalcy aquaparków, ale również seniorzy, osoby chorujące na cukrzycę, łuszczycę, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne. Pierwszym objawem tego zakażenia jest zmiana koloru i grubości płytki paznokcia, jednym z późniejszych jej oddzielenie od łożyska. Z leczeniem takich problemów nie należy zwlekać!

Wskazania do rekonstrukcji płytki paznokciowej:

Na czym polega rekonstrukcja płytki paznokciowej?

Rekonstrukcja płytki paznokcia zaczyna się od wywiadu medycznego i diagnostyki. Podolog ocenia charakter i zakres uszkodzenia, po czym wyklucza przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jeśli rozpozna stan zapalny lub objawy aktywnego zakażenia, najpierw zleca odpowiednie leczenie (przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne). Dopiero po jego zakończeniu można wykonać rekonstrukcję. 

Rekonstrukcję płytki paznokcia wykonuje się różnymi metodami. Zasadniczo zabieg polega na odbudowie uszkodzonej płytki przy pomocy specjalnej masy do rekonstrukcji – żelowej lub akrylowej. To produkty dedykowane konkretnie do tego celu, często zawierające dodatek preparatu przeciwgrzybiczego. Zadaniem rekonstrukcji jest imitacja naturalnego paznokcia i czasowe zastąpienie naturalnej płytki. Dzięki niej i umiejętnościom podologa udaje się osiągnąć oczekiwany efekt estetyczny, a zarazem terapeutyczny. Zrekonstruowana płytka paznokciowa wygląda ładnie, daje możliwość wykonania pedicure i użycia lakieru do paznokci (co, w szczególności, jest ważne, gdy przykre zdarzenie ma miejsce przed ważnym dniem np ślubem lub wakacjami)

Zabieg nie jest skomplikowany i przebiega w sposób komfortowy. Nie ma się czego obawiać, bo po wizycie u podologa może być już tylko lepiej. W Anmedica przyjmują wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którym możesz zaufać. Najważniejsze, to zrobić pierwszy krok i podjąć leczenie!

Rekonstrukcja płytki paznokciowej krok po kroku:

Namawiamy pacjentów, do korzystania z rekonstrukcji  tylko w wyjątkowych sytuacjach np. wyjazd na urlop, ślub, konieczność założenia obuwia z odkrytymi palcami. Nie należy stosować rekonstrukcji jako formy leczenia czy ochrony łożyska. W terapii uszkodzonych paznokci stosuje się odpowiednie preparaty regenerujące, mające na celu odżywienie i nawilżenie łożyska. Zastosowanie masy imitującej paznokieć, wyklucza użycie tego typu produktów. Pełen odrost zdrowej płytki paznokciowej może potrwać około roku. Jeśli potrzebujesz więcej informacji bądź szukasz dobrego podologa w Poznaniu, zapraszamy na wizytę!

Oceń post

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marketing medyczny: Simpliteca.com. | Copyright © AnMedica. Przy współpracy z Rise360.Informacje RODO
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.