plastyka wałów
Plastyka wałów okołopaznokciowych i opuszka są bezpiecznymi zabiegami.

Podochirurgia Poznań

Wielkopolskie Centrum Zdrowej Stopy oferuje profesjonalną salę medyczną do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. Z naszym centrum współpracuje dwóch lekarzy, którzy mają duże doświadczenie w operacjach w obrębie stóp.

Kiedy zwykłe zabiegi przestają być skuteczne a pacjenci mają problem z nawrotowym wrastaniem paznokcia lub zablokowaniem wzrostu (często wieloletnim), nasz zespół dysponuje nowoczesnymi metodami leczenia chirurgicznego.

Zabiegi chirurgiczne palców stopy takie jak plastyka wałów okołopaznokciowych oraz plastyka opuszka, to zabiegi bezpieczne, dające trwały efekt leczniczy i estetyczny. W przeciwieństwie do standardowych zabiegów wykonywanych przez kliniki jak: resekcja klinowa(wycięcie bocznej części paznokcia) oraz zrywanie paznokcia, które to często są początkiem jeszcze większych problemów.

Dlaczego potrzebna jest plastyka?

Częstym skutkiem wrastania, stanów zapalnych jest pogrubienie i zbliznowacenie wałów okołopaznokciowych. Zdarza się również, że zbyt dużo tkanki w tej okolicy to kwestia dziedziczenia, a problem pojawiał się w rodzinie pacjenta. W przypadku przerostu wałów, metody podologiczne czyli klamrowanie, tamponowanie, podcinanie, nie przynoszą trwałego efektu terapeutycznego.  Pacjent zmaga się z kolejnymi stanami zapalnymi i bólem, wędrując od lekarza do lekarza.

To jest moment w którym powinno się rozważyć plastykę wałów okołopaznokciowych. Metoda daje trwałe, skuteczne rozwiązanie problemu, poprawę komfortu życia pacjenta, a wszystko bez zwężania czy zrywania płytki paznokciowej.

Przypadki trudne

Kiedy u pacjenta pojawia się stan zapalny, ziarnina oraz sączy się  ropa, wtedy mamy do czynienia z przypadkiem trudnym i bolesnym. Plastyka wałów okołopaznokciowych jest skierowana właśnie  do tych pacjentów.

plastyka wałow okopolaznokciowych
Przykład terapii zrealizowanej w AnMedica. Zdjęcia przed, w trakcie i po zabiegu.

Oferta podochirurgiczna