Umów się na wizytę REJESTRACJA

Pedicure leczniczy krok po kroku

Pedicure leczniczy (tzw. podstawowy zabieg podologiczny) to zaawansowany zabieg pielęgnacyjny na stopy wykonywany przez specjalistę podologa. Pedicure podologiczny przede wszystkim przyczynia się do poprawienia kondycji i wyglądu stóp, a w przypadku pacjentów przewlekle chorych (np. na cukrzycę) jest działaniem profilaktycznym. 

Na czym polega pedicure leczniczy w gabinecie podologicznym?

Pedicure leczniczy obejmuje przeprowadzenie wywiadu, ocenę stanu stóp, omówienie przyczyn dolegliwości w obrębie stóp, prawidłowe skrócenie i opracowanie płytki paznokciowej, usunięcie fizjologicznych zrogowaceń, modzeli, dobranie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych oraz instruktaż dotyczący domowej pielęgnacji.

Od zabiegu pedicure`u kosmetycznego pielęgnacyjnego różni się zakresem, przeprowadzonym wywiadem zdrowotnym, możliwością wykonania dodatkowych zabiegów np.:  usunięcie odcisków, brodawek wirusowych, oczyszczenie paznokci zmienionych chorobowo, terapia wrastającego paznokci (np. założenie klamry na wrastające paznokcie). Pedicure podologiczny zawiera w sobie działania profilaktyczne. 

Pedicure leczniczy krok po kroku

W pierwszej kolejności w gabinecie podologicznym przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem i zakładana jest karta pacjenta (wersja papierowa lub elektroniczna). W przypadku zmian na stopach zostanie wykonana dokumentacja fotograficzna, która pomoże w ocenie prowadzonej terapii. Na początku podolog musi wykluczyć u pacjenta wszelkie zmiany chorobowe, takie jak grzybica, alergia czy infekcja. 

Po obejrzeniu stóp i wywiadzie u ustaleniu zakresu wizyty, stopy zostaną zdezynfekowane odpowiednim preparatem. W gabinetach podologicznych nie ma zastosowania kąpieli stóp, ponieważ nadmierne rozmiękczenie skóry może prowadzić do nieprawidłowości w ocenie skóry, zrogowaceń, nadmiernego usunięcia hiperkeratoz. Do zmiękczania opracowywanych skalpelem miejsc pokrytych zrogowaceniem stosowany jest preparat z mocznikiem.  

W pierwszej kolejności podolog prawidłowo skraca i opracowuje paznokcie oraz wały okołopaznokciowe. Następnie, przy użyciu skalpela, usuwa miejsca zrogowaciałe, a na koniec całość wygładza jednorazowym frezem. 

Na koniec stopy zostają jeszcze raz zdezynfekowane i posmarowane dobranym preparatem pielęgnującym, a pacjent opuszcza gabinet z informacjami na temat pielęgnacji domowej, ewentualnym zleceniem wykonania badań dodatkowych lub przekierowaniem do specjalisty, jeżeli stan stóp tego wymaga (np. gdy potrzebne jest wykonanie wkładek ortopedycznych).

W przypadku zdiagnozowania grzybicy, pacjent zostanie poinformowany, jak przygotować się do pobrania materiału na badanie mykologiczne. Specjalista podolog może rozpoznać również inne choroby paznokci i skóry np.: brodawki, łuszczycę, rogowca, zmiany barwnikowe i inne. 

Dodatkowo, podczas pedicure podologicznego można wykonać rekonstrukcję uszkodzonych paznokci, założyć klamrę na wrastające paznokcie, usunąć odcisk, opracować pękające pięty i rozpadliny. Zabieg te wymagają jednak zaplanowania odpowiedniego czasu i nie są zawarte w cenie podstawowego zabiegu podologicznego. 

Wskazania do wykonania pedicure’u leczniczego

Wskazaniami do pedicure’u leczniczego są takie problemy ze stopami jak:

Efekty pedicure leczniczego

Dzięki zastosowaniu pedicure`u leczniczego możemy spodziewać się szeregu korzyści takich jak:

Cena za pedicure leczniczy w Poznaniu

Cena za pedicure leczniczy (podstawowy zabieg podologiczny) waha się pomiędzy 120 a 190 zł. Cena wzrasta w przypadku dodatkowych zabiegów. 

1/5 - (3)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marketing medyczny: Simpliteca.com. | Copyright © AnMedica. Przy współpracy z Rise360.Informacje RODO
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.