Umów się na wizytę REJESTRACJA

Jak zapobiegać wrastaniu paznokcia? Jak prawidłowo przycinać jego płytkę?

Wrastający paznokieć to wyjątkowo bolesna przypadłość, której można nabawić się na własne życzenie – przez niewłaściwą pielęgnację i szkodliwe nawyki. Jakich błędów unikać, by oszczędzić sobie nieprzyjemnych doświadczeń? Podstawą jest prawidłowe obcinanie płytki paznokciowej, ale na tym lista się nie kończy – przyzwyczajeń wartych zrewidowania można wskazać co najmniej kilka. W centrum AnMedica znamy je doskonale i codziennie obserwujemy ich skutki.

Przyczyny obrzęku palców u stóp – czy to wina wrastających paznokci?

Wrastające paznokcie u nóg mogą być przyczyną dokuczliwych dolegliwości, których intensywność narasta, jeżeli problem nie zostanie w porę dostrzeżony i rozwiązany. Obrzęk palców jest jednym z pierwszych objawów alarmujących. Należy go odczytywać jako początek stanu zapalnego spowodowanego wbijaniem się krawędzi paznokcia w otaczającą tkankę. Towarzyszy mu uczucie dyskomfortu, które szybko zamienia się w ból. Ignorowanie sygnałów świadczących o wrastaniu paznokcia prowadzi do kolonizacji bakterii i powstawania ropnej wydzieliny.  

Gdy wrastający paznokieć uniemożliwia normalne funkcjonowanie, to sygnał że należy umówić się na wizytę do podologa, który rozpozna przyczynę wrastania oraz poprowadzi odpowiednią terapię. Dzięki temu można uniknąć powikłań i zabiegów chirurgicznych. 

W przypadkach gdy stany zapalne pojawiają się cyklicznie, a tradycyjne metody leczenia nie pozwalają na osiągnięcie trwałego efektu, warto rozważyć plastykę wałów okołopaznokciowych. 

Masz spuchnięty palec u stopy? Podejrzewasz, że właśnie daje o sobie znać wrastający paznokieć? Nie czekaj, aż będzie za późno! Umów się na konsultację podologiczną. Czekamy na Ciebie w Wielkopolskim Centrum Zdrowej Stopy Anmedica. 

Wrastający paznokieć – co robić, by tego uniknąć?

W kwestii zapobiegania wrastającem paznokciowi można zrobić wiele. Począwszy od codziennej higieny, poprzez prawidłowe skracanie paznokci, utrzymanie optymalnej wagi ciała, kończąc na odpowiednim wygodnym obuwiu.  

Profilaktyka jest najważniejsza. Oto, jakich zasad warto przestrzegać:

Oceń post

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marketing medyczny: Simpliteca.com. | Copyright © AnMedica. Przy współpracy z Rise360.Informacje RODO
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.