Umów się na wizytę REJESTRACJA

Jak pozbyć się zrogowaciałych paznokci? Sprawdź sprawdzone metody

Zrogowaciałe paznokcie to częsty problem, występujący na skutek niewłaściwej pielęgnacji, problemów z krążeniem lub różnego rodzaju chorób. Zgrubiałe paznokcie u nóg mogą utrudniać chodzenie oraz powodować dyskomfort i dolegliwości bólowe – dlatego warto się o nie zadbać. Co pomaga na zrogowaciałe paznokcie? Jak leczyć problematyczne paznokcie? Wyjaśniamy.

Jak wyglądają zrogowaciałe paznokcie?

Zrogowaciałe paznokcie u nóg i rąk mogą pojawić się u każdego, bez względu na wiek, w tym również u dzieci. Nieestetyczne zgrubienia płytki paznokciowej można zaobserwować zarówno na wszystkich paznokciach stóp i rąk, jak również na jednym, zwykle na paznokciu palucha. Zgrubiałe paznokcie mogą stać się jednocześnie również bardziej kruche, dlatego konieczne jest ich oczyszczenie i wzmocnienie.

Zrogowaciałe paznokcie – co jest ich najczęstszą przyczyną?

Najczęściej do zrogowacenia i deformacji paznokci przyczyniają się:

Zrogowaciałe paznokcie – dlaczego wymagają wizyty u podologa?

Pogrubione paznokcie są trudne do samodzielnego skrócenia. Może pojawić się pobruzdowanie powierzchni, zmiana zabarwienia np. na żółty, szary, ciemnobrązowy. Są idealnym miejscem rozwoju grzybicy. Zrogowaciałe paznokcie to problem natury estetycznej, ale nie tylko. Z czasem zgrubiałe paznokcie mogą wywoływać dyskomfort przy chodzeniu oraz powodować dolegliwości bólowe a także  powstawanie stanów zapalnych w obrębie danego palca lub sąsiednich (ucisk, drobne rany).

Zgrubiałe paznokcie sprawiają problemy – sporym wyzwaniem jest zwłaszcza ich skrócenie w domowych warunkach. Zrogowacenia mogą również utrudniać zakładanie obuwia. Bagatelizowanie problemu może prowadzić do zakażeń grzybiczych i bakteryjnych.

Domowe sposoby na zrogowaciałe paznokcie

W walce ze zgrubiałymi paznokciami pomocne mogą być domowe sposoby.  Warto dbać o paznokcie regularnie je obcinając. Czasami trzeba poprosić kogoś z rodziny, żeby nam w tym pomógł. 

Paznokcie warto nawilżać i natłuszczać w celu utrzymania elastyczności i zapobiegania łamaniu się płytki pod wpływem nacisku obuwia. Można wykorzystać do tego celu, specjalistyczne preparaty dostępne w gabinetach podologicznych. 

Sposobem na zmiękczenie zrogowaciałych paznokci jest smarowanie ich olejkiem rycynowym, który poprawia jej stan. 

Jak zapobiegać zgrubieniu paznokciu u stóp?

W celu zapobiegania zgrubieniom paznokci należy nosić wygodne obuwie i stosować preparaty przeznaczone do pielęgnacji paznokci, regularnie obcinać i oczyszczać paznokcie. Zalecane są również regularne wizyty podologiczne.

Jeżeli jednak z problemem zrogowaciałych paznokci nie radzimy sobie sami, konieczna jest konsultacja podologiczna w celu dopasowania odpowiedniego zabiegu. 

Jak leczy się zrogowaciałe paznokcie w gabinecie podologicznym?

Na problematyczne, zrogowaciałe paznokcie polecamy leczniczo i profilaktycznie podstawowy zabieg podologiczny, nazywany również pedicurem leczniczym, w czasie którego możemy wykonać oczyszczanie zmienionej chorobowo płytki paznokciowej. Zabieg ten można wykonać również osobno, bez zabiegu podstawowego. W jego trakcie podolog usuwa chore i zrogowaciałe elementy paznokcia, przy użyciu szybkoobrotowych frezów i sterylnych narzędzi. Zabieg jest bezbolesny i przynosi bardzo dużą ulgę i znaczną poprawę estetyki. 

Pacjentowi zalecone mogą zostać również środki do pielęgnacji domowej. W trakcie wizyty przekazywane są mu też praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji oraz profilaktyki zgrubiałych paznokci.

Skutecznie pozbądź się zrogowaciałych paznokci – umów wizytę u podologa

Zrogowaciałe to problem estetyczny i zdrowotny. Aby pozbyć się zgrubiałych paznokci, skorzystaj z pomocy specjalistów podologii. Wielkopolskie Centrum Zdrowej Stopy AnMedica to miejsce, w którym przywracamy paznokciom stóp i dłoni zdrowy i piękny wygląd. 

W razie konieczności Pacjentom zalecamy również inne zabiegi podologiczne: na wrastające i wkręcające się paznokcie, paznokcie zmienione chorobowo, wymagające rekonstrukcji, z odciskami, kurzajkami lub modzelami oraz grzybicą.

Lśniące, zadbane paznokcie to obok włosów i cery wizytówka najlepiej świadcząca o stanie naszego zdrowia. Obserwujesz u siebie nieestetyczne zgrubienia na paznokciach, które utrudniają codzienne funkcjonowanie? Umów wizytę u podologa!

3.3/5 - (15)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marketing medyczny: Simpliteca.com. | Copyright © AnMedica. Przy współpracy z Rise360.Informacje RODO
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.