Umów się na wizytę REJESTRACJA

Czy usuwanie modzeli jest bolesne?

Usuwanie modzeli przez wykwalifikowanego podologa przebiega sprawnie i bezboleśnie. Profesjonalny zabieg pozwala znacznie szybciej rozwiązać problem i odzyskać komfort chodzenia niż stosowanie domowych sposobów. Dowiedz się więcej o usuwaniu modzeli i umów się na wizytę do Anmedica w Poznaniu. 

Co to są modzele i dlaczego należy jej usunąć?

Modzele powstają pod wpływem długotrwałego czynnika mechanicznego (tarcie, ucisk) jako rodzaj reakcji obronnej. Najczęściej pojawiają się na podeszwie stóp w okolicy śródstopia, a konkretnie na wysokości głów kości śródstopia, ale występują również na dłoniach.

 Do głównych przyczyn powstawania modzeli zalicza się m.in.:

Modzele mogą stanowić skutek uboczny noszenia nieodpowiedniego, zbyt ciasnego obuwia, a także butów na obcasie. Są też konsekwencją wykonywania niektórych zawodów, sportów czy hobby, polegających na powtarzaniu stałej sekwencji ruchów. 

Modzele na stopach z pozoru przypominają odciski, jednak w odróżnieniu od nich są większe, płaskie i zajmują większą powierzchnię, powodując dolegliwości, uczucie pieczenia i przegrzania stopy.  Należy je regularnie usuwać, nie dopuszczając do narastania. 

Jak wygląda usuwanie modzeli u podologa?

Wizyta u podologa zawsze zaczyna się od wywiadu i rozpoznania problemu. Modzele przypominają nie tylko odciski,  ale czasami mylone są z nagniotkami lub brodawkami wirusowymi (wywołane przez wirusa brodawczaka ludzkiego HPV) – dlatego ewentualne leczenie musi poprzedzać diagnostyka różnicowa. 

Doświadczony podolog potrafi zdiagnozować modzele na podstawie obrazu klinicznego i wywiadu. Modzele to rozległe obszary zrogowaciałego, twardego naskórka o żółtym lub szarym zabarwieniu

Usuwanie modzeli w gabinecie podologicznym trwa około 30-60 minut i przebiega w sposób zupełnie bezbolesny i komfortowy dla pacjenta. Podolog delikatnie usuwa modzel jednorazowym skalpelem, zmiękczając miejscowo skórę odpowiednim preparatem, następnie wygładza jednorazową kapką, nie przegrzewając skóry. Na koniec aplikuje maść lub krem regenerujący i dobiera odciążenie, jeżeli jest konieczne. Pacjent otrzymuje zalecenia do pielęgnacji domowej. Takie działanie prewencyjne ma tu kluczowe znaczenie, ponieważ modzele mają tendencję do nawracania. Bardzo często wynikają z nieprawidłowego ustawienia stopy, czasem idą w parze z wadami postawy, dlatego oprócz pomocy podologa wskazana jest również konsultacja z fizjoterapeutą.

W zapobieganiu powstawania modzeli zaleca się noszenie odpowiedniego obuwia, a niekiedy również wkładek ortopedycznych. Skutecznym rozwiązaniem jest regularne usuwanie zrogowaceń w gabinecie podologicznym oraz prawidłowe dbanie o skórę w warunkach domowych. Jeśli chcesz usunąć modzele albo chcesz poznać sposób na odciski, zapraszamy na wizytę do Wielkopolskiego Centrum Zdrowej Stopy Anmedica!

3.5/5 - (2)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marketing medyczny: Simpliteca.com. | Copyright © AnMedica. Przy współpracy z Rise360.Informacje RODO
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.